Liceum ogólnokształcace w Miechowie. Szkolna gazetka sportowa.

We wrześniu (2016 rok) gramy z dziewczętami klasy 3d w piłkę nożną

Piłka nożna nie tylko dla chłopców.
Poniżej zdjęcia dziewczat z klasy 3d, które z ogromnym zaangażowaniem oraz ochotą podejmują walkę podczas gry w "nożną". Wspaniała dawka aktywności ruchowej oraz humoru to nie tylko "lekarstwo" dla ciała ale i "ducha".

Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu i nie bez powodu nazywana jest "królową sportu". Piłką nożną na codzień zajmuje się ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Historia współczesnej piłki nożnej rozpoczyna się w połowie XIX wieku w Anglii i dlatego tez Anglia uznawana jest za kolebkę współczesnego futbolu. Jednak w gry z udziałem piłki grano na całym świecie już w starożytności.

www.archiwumfudbolu.pl

Piłka nożna to obecnie najbardziej popularna dyscyplina sportu w Polsce. Grają w nią zarówno dzieci jak i dorośli, mężczyźni i kobiety. Każdy znajduje w niej coś dla siebie. Dzięki temu, że nie ma w pełni powtarzalnych akcji jest to bardzo ciekawa dyscyplina. Zawodnicy cały czas są w ruchu, piłka nie zatrzymuje się dłużej w jednym miejscu. Można powiedzieć, że na boisku zawsze coś się dzieje.

W piłkę nożną warto grać, ponieważ to sport, który rozwija wiele czynności w organizmie człowieka. Piłkarz powinien mieć dobrze rozwinięty zmysł obserwacji, refleksu, a także umiejętność przewidywania. Prócz tego, ćwiczy się także wytrzymałość oraz szybkość. To tylko niektóre cechy i umiejętności, które rozwija się dzięki piłce nożnej. Człowiek dzięki wysiłkowi fizycznemu jest w stanie pozbyć się negatywnych emocji, całą złość przełożyć na ćwiczenia, co powoduje rozprężenie psychiczne, mimo wysiłku fizycznego.

www.portal.abczdrowie.pl